Sestdiena,  23. marts,  2019
 
Vārda dienas:   Mirdza, Žanete, Žanna
Saldus novads - MEDUS PILIENS KURZEMĒ
 
Šobrīd
°C
bezvējš
   

  Skolēni no Saldus piedalās bērnu fiziskās attīstības programmas “Bērnu vieglatlētika” atklāšanā

  3. oktobris 2018, 13:18 2018 drukāt
  Pagājušajā nedēļā Daugavas stadionā ar Bērnu vieglatlētikas festivālu tika atklāta bērnu vispārējās fiziskās attīstības programma “Bērnu vieglatlētika”, kuras mērķis ir bērniem saistošā veidā, ar īpaša  inventāra palīdzību, jau agrā vecumā iemācīt pareizus kustību pamatus.
  Bērnu vieglatlētikas festivālā piedalījās arī 2. klases skolēnu komandas no Saldus vidusskolas un Saldus pamatskolas.
   
  “Bērnu vieglatlētika” programmu īsteno Latvijas Vieglatlētikas savienība (LVS), bet programmas ieviešanu Latvijā atbalsta veikalu tīkls MAXIMA un Latvijas Sporta federāciju padome (LSFP).
   
  Programmu “Bērnu vieglatlētika” (Kids Athletics) plānots ieviest visā Latvijā, sadarbojoties ne tikai ar skolotājiem un treneriem, bet arī iesaistot skolas un pašvaldības. Līdz šim aptuveni 350 sporta skolotāji un treneri piedalījušies semināros un apmācībās par programmas ieviešanu. Par inovatīvo programmu informētas teju visas Latvijas pašvaldības, un šobrīd aktīvi programmas ieviešanā savās pilsētās iesaistījušās Saldus, Bauskas, Ogres, Daugavpils un Rīgas pašvaldības.
   
  “Bērnu vieglatlētika” programmu apgūst bērni jau vairāk nekā 100 valstīs. “Bērnu vieglatlētika” aktivitātes interesantā un bērniem saprotamā veidā ļauj izprast vieglatlētikas pamatdisciplīnas – skriešanu, lekšanu un mešanu – jebkurā vietā (stadions, rotaļlaukums, sporta zāle, u.c.), kā arī attīsta bērnu vispārējo fizisko attīstību. Programmas ietvaros izstrādāts īpašs inventārs, kas palīdz bērniem apgūt pareizus kustību pamatus.
   
  Bērnu vieglatlētikas festivāls ir pirmais šāda veida vieglatlētikas pasākums jeb sporta svētki bērniem, kurā piedalījās teju 200 bērni (2. klases skolēni) no visas Latvijas – Rīgas, Bauskas, Daugavpils, Jelgavas, Krāslavas, Saldus, Kuldīgas un Valmieras, kā arī tika pārstāvēti Rēzeknes, Ogres un Nīcas novadi. Kopā ar bērniem iesildījās un aktivitātēs piedalījās arī programmas “Bērnu vieglatlētika” vēstneši – šķēpmetēja Līna Mūze un trīssoļlēcējs Elvijs Misāns.
   
  LVS prezidente Ineta Radeviča: “Milzīgs prieks par to, ka kopā ar atbalstītājiem, veikali tīklu MAXIMA un Latvijas Sporta federāciju padomi, šodien atklājām svētku pasākumu - Bērnu vieglatlētikas festivālu. Esam pateicīgi arī skolotājiem, kuri jau ir piedalījušies Bērnu vieglatlētikas semināros un ir gatavi programmu ieviest savās sporta nodarbībās, kā arī pašvaldības, kas ir atsaucīgas krāšņa un moderna inventāra iegādē. Aicinām tos, kas vēl nav iesaistījušies, piedalīties šajā programmā. Visi kopā esam par veselīgiem bērniem, kuri skolas sporta nodarbībās un ārpus tām bauda kustību prieku.” LVS plāno vēl plašāk attīstīt sadarbību ar pašvaldībām. Tāpat nākamā gada sākumā paredzēti reģionālie Bērnu vieglatlētikas festivāli, bet pirmās sezonas noslēguma festivāls gaidāms jau nākamā gada pavasarī.
   
  SIA “Maxima Latvija” korporatīvo attiecību vadītājs Jānis Vanags: “Programma “Bērnu vieglatlētika” ir starptautiski sevi pierādījusi, un arī mūsu bērni to ir pelnījuši – mācīties iemīlēt sportu daudz inovatīvāk un interesantāk. MAXIMA iestājas par veselām un aktīvām ģimenēm – mēs gribam redzēt Latvijā veselākus, pašpārliecinātākus un mērķtiecīgākus bērnus, kuriem ir labas sekmes mācībās un kuriem ir spēcīgs ģimeņu atbalsts.” “Maxima Latvija” šogad investējusi vairāk nekā 200 000 eiro, atbalstot Latvijas vieglatlētus un hokejistus, lai veicinātu bērnu un jauniešu sporta attīstību un popularizētu sportu un tā pozitīvo ietekmi uz bērna attīstību un veselību.
   
  Eiropas Sporta nedēļas Latvijā vadītāja Dace Zvaigzne: “Eiropas Sporta nedēļas aktivitāšu mērķis ir fiziski aktīva un arī vesela sabiedrība, tāpēc ar Eiropas Sporta nedēļas kampaņu vēlamies pakāpeniski mainīt sabiedrības attieksmi un paradumus par aktīvu dzīvošanu. Tas iespējams, strādājot vairākos līmeņos – ne tikai ar bērniem, bet arī pieaugušajiem. Latvijas Vieglatlētikas savienība ir lielisks sadarbības partneris, lai ar Bērnu vieglatlētikas festivālu vairotu sportošanas prieku skolas vecumā.”
   
  Papildu informācija:
  Ieva Bļusina
  Komunikācijas vadītāja
  Latvija Vieglatlētikas savienība
  +371 26421115
  www.athletics.lv
   
   
   
   
   
   
   
  Saldus vidusskola
  Saldus vidusskola
  Saldus pamatskola
  Saldus pamatskola
  Saldus novada pašvaldība Striķu iela 3, Saldus, LV 3801, Tālrunis: + 371 63807280, Mob. 26582757, Fakss: + 371 63881100, E-pasts:
   
  • |
  • |
  www.saldus.lv © Saldus novada dome, 2017
  Jautā mēram
  Jautā pašvaldībai

  Deklarēt dzīvesvietu

  PIESAKIES JAU TAGAD!
  < Marts 2019 >
  P
  O
  T
  C
  Pk
  S
  Sv
  11


   

  Saldus Novada Vēstis
  2019. gada 7. marts


   


  Saldus novada pašvaldība Striķu iela 3, Saldus, LV 3801, Tālrunis: + 371 63807280, Mob. 26582757, Fakss: + 371 63881100, E-pasts:
   
  • |
  • |
  www.saldus.lv © Saldus novada dome, 2017