Pirmdiena,  25. marts,  2019
 
Vārda dienas:   Marita, Māra, Mārīte
Saldus novads - MEDUS PILIENS KURZEMĒ
 
Šobrīd
°C
bezvējš
   
  SIA "Eko Kurzeme" sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Saldus novadā veiks no 2019. gada 1. jūnija. Iedzīvotājus līgumus aicināti noslēgt līdz 30. aprīlim, lai uzņēmums varētu plānot atkritumu izvešanas grafikus un pirms 1. jūnija tos nosūtīt klientiem.  
   
  Domes sēde (25.03.2019.)
  Ceturtdien, 28. martā, plkst. 14.00  Jaunajā sēžu zālē, Avotu ielā 12, notiks Saldus novada domes sēde, kurā tiks skatīti 42 lēmumprojekti.
   
  Šodien, 25. martā, pie Saldus dzelzceļa stacijas norisinājās atceres pasākums, pieminot padomju represijās cietušos. Ir pagājuši 70. gadi kopš notika visplašākā Latvijas iedzīvotāju izsūtīšana uz Sibīriju un citiem attāliem PSRS reģioniem.  
   
  No 27. līdz 29. martam Saldus medicīnas centrā notiks ārstu labdarības akcija "Dzīvo vesels!", kuras laikā ārsti bez maksas veiks konsultācijas un ķirurģiskas operācijas Saldus un Brocēnu novadu iedzīvotājiem.
   
  22. un 23. martā Saldus novada uzņēmēji – SIA Cannelle Bakery, SIA Saldus Maiznieks, SIA “Tērvete Food” , SIA “Pārtikas kombināts” un Saldus TIKS centrs – pārstāvēja mūsu novadu pasākumā "Uzņēmēju dienas Kurzemē 2019" Liepājā.
   
  Pēc Kurzemes NVO centrs statistikas datiem Saldus novadā ir otrs lielākais biedrību un nodibinājumu skaits – 410 organizācijas, kā arī Saldus novads ir ar biedrībām un nodibinājumiem bagātākā Kurzemes pašvaldība uz 1000 iedzīvotājiem.  
   
  Informējam, ka Saldus novada pagastu iedzīvotājiem turpmāk būs pieejami nekustamā īpašuma speciālista-zemes ierīkotāja pakalpojumi uz vietas pagastos.
   
  28. martā plkst. 19.00 Saldus novada domes priekšsēdētājs Māris Zusts aicina iedzīvotājus uz sarunu Pampāļu pagastā.  
   
  Saskaņā ar Saldus novada pašvaldības veiktā iepirkuma konkursa rezultātiem no 2019. gada 1. jūnija atkritumu apsaimniekošanu novadā nodrošinās SIA "Eko Kurzeme", kas pārstāvēs personu apvienību SIA "Eco Baltia vide" un SIA “Eko Kurzeme”.  
   
  No 2019. gada 1. aprīļa līgumattiecības ar Nacionālo veselības dienestu pārtrauc "Pūkaine Sandra – ģimenes ārsta prakse" Skolas 5-2, Lutriņos.  
   
  Latvijā pāreja uz vasaras laiku notiks svētdien, 31. martā, plkst. 03:00 (naktī no sestdienas uz svētdienu), pulksteņa rādītājus pagriežot vienu stundu uz priekšu. Pāreja atpakaļ no vasaras laika notiks šā gada 27. oktobrī.  
   
  Saldus novada izglītības iestādes aicina topošos skolēnus un viņu vecākus iepazīties ar izglītības iestādēm. 
   
  24. aprīlī laikā no plkst. 10.00 līdz plkst. 14.00 Saldus pilsētas bibliotēkā (Saldū, Tūristu ielā 3) ikvienam interesentam būs iespēja saņemt individuālas Tiesībsarga biroja juristu konsultācijas par cilvēktiesību, labas pārvaldības un diskriminācijas novēršanas jautājumiem.
   
  30. martā akcijas "Zemes stunda" laikā no plkst. 20.30 līdz 21.30 ikviens iedzīvotājs, uzņēmums un organizācija ir aicināta izslēgt apgaismojumu uz vienu stundu, lai parādītu savu apņemšanos videi draudzīgākai rīcībai ikdienā.  
   
  Siltā laika ietekmē atsevišķos grants autoceļu posmos ir iestājies šķīdonis un tiek ieviesti autotransporta masas ierobežojumi – tiek liegta pārvietošanās transportam, kas smagāks par 10 tonnām.  
   
  Pirmdien, 18. martā, J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā tika svinēta mūsu izcilā novadnieka, mākslinieka, latviešu glezniecības pamatlicēja Jaņa Rozentāla 153. dzimšanas diena.
   
  Sestdien, 16. martā, Saldū notika ceturtie Rozentāla skriešanas svētki, kur pulcējās vairāk nekā 1000 dalībnieki.
   
  Aicinām pieteikties asenizācijas pakalpojumu sniedzējus darbībai Saldus novada teritorijā.
   
  Pilotprojekts "Latvijas skolu čempionāts svaru stieņa spiešanā guļus" 2018. gadā Latvijā norisinājās pirmo reizi. Tā ietvaros tika organizētas 8 sacensības (posmi) svaru stieņa spiešanā guļus lielākajās Latvijas pilsētās (piesaistot apkārtējos novadus).
   
  Marts pasaulē tiek atzīmēts kā sociālā darba mēnesis, savukārt marta trešajā otrdienā tiek svinēta starptautiskā sociālā darba diena.  
   
  Nodibinājums "Zinātnes un inovāciju parks" jau ceturto gadu īstenos projektu "Dienasgrāmata", kura ietvaros Latvijas skolām tiek izstrādātas individuāla satura un dizaina skolēnu dienasgrāmatas.  
   
  Lai veicinātu bīstamu attiecību savlaicīgu atpazīšanu, tiek uzsākta informatīva akcija jauniešu izglītošanai un līdzcilvēku iesaistei #NoņemRozāBrilles.  
   
  Norisinājusies projektu partneru tikšanās reize INTERREG Latvijas-Lietuvas pārrobežu programmas 2014.-2020.gadam projekta "Dzīve tīrākā vidē – labākai nākotnei!” jeb "Clean Brownfields" ietvaros.  
   
  SIA “Saldus komunālserviss” valdes priekšsēdētājs Jānis Blūms informē, ka Eiropas savienības ūdenssaimniecības projekta ietvaros “Saldus ūdenssaimniecības attīstības III kārta” ir uzsākta kanalizācijas tīklu izbūve uz Kuldīgas ielas braucamās daļas.
   
  No 30. maija līdz 5. jūnijam Latvijā un visā Eiropā norisināsies jau piektā Eiropas Ilgtspējīgas attīstības nedēļa, kas sniedz iespēju ikvienam interesentam un organizācijai popularizēt uz ilgtspējīgu attīstību vērstas aktivitātes un pasākumus, kā arī izcelt savu ieguldījumu Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) izvirzīto Ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanā.  
   
  Saldus novada domes priekšsēdētāja vietnieks Raivis Zīrups informē, ka ir uzsākti darbi pie Saldus vidusskolas sporta laukuma pārbūves, projekta "Saldus novada pašvaldības vispārējo izglītības iestāžu mācību vides uzlabošana" Nr.8.1.2.0/17/I/027 ietvaros.  
   
  Laikā, kad daļu no Latvijas vēl klāj sniega sega, bet citviet jau jūtams pavasaris, ugunsdzēsēji glābēji ikdienu steidzas dzēst vairākus kūlas ugunsgrēkus – šogad dzēsti jau 42 kūlas ugunsgrēki.  
   
  Paziņojums (06.03.2019.)
  Saldus novada pašvaldība informē, ka 2019. gada 24. janvārī Saldus novada dome pieņēma saistošos noteikumus Nr. 2 “Par licencēto makšķerēšanu Pakuļu ūdenskrātuvē”.
   
  Atgādinām, ka līdz 2019. gada 1. aprīlim veicams kārtējais nekustamā īpašuma nodokļa maksājums.   
   
  MFD Mobilās diagnostikas vienība dodas izbraukumos uz Latvijas novadiem, lai piedāvātu iedzīvotājiem iespēju saņemt diagnostikas pakalpojumus.
   
  Saldus novada pašvaldība Striķu iela 3, Saldus, LV 3801, Tālrunis: + 371 63807280, Mob. 26582757, Fakss: + 371 63881100, E-pasts:
   
  • |
  • |
  www.saldus.lv © Saldus novada dome, 2017
  Jautā mēram
  Jautā pašvaldībai

  Deklarēt dzīvesvietu

  PIESAKIES JAU TAGAD!
  < Marts 2019 >
  P
  O
  T
  C
  Pk
  S
  Sv
  11


   

  Saldus Novada Vēstis
  2019. gada 7. marts


   


  Saldus novada pašvaldība Striķu iela 3, Saldus, LV 3801, Tālrunis: + 371 63807280, Mob. 26582757, Fakss: + 371 63881100, E-pasts:
   
  • |
  • |
  www.saldus.lv © Saldus novada dome, 2017