Piektdiena,  22. novembris,  2019
 
Vārda dienas:   Aldis, Aldris, Alfons
Saldus novads - MEDUS PILIENS KURZEMĒ
 
Šobrīd
°C
bezvējš
 

Ar lepnumu par tradīciju – Saldus novads XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos

10. jūlijs 2018, 08:20 2018 drukāt
Saldus – sešpadsmit medus kāres, kuras savienojušās spēcīgā dravā.
Sākot no leišmalītes, līdz pat Kuldīgas pievārtei, zeme starp Skrundu un Zemgali sevī lepni nes Latvijas saldākā novada godu. Katrs saldenieks ceļ savu novadu arvien augstāk, un mūsu tuvošanās ir īsti jaušama, jo uz bišu spārna atvēdī ziedputekšņu un gotiņkonfekšu smarža.

Tādus mūs, Saldus novadu, sagaidīja Rīga, kur nedēļā no 1. līdz 8. jūlijam varēja piedzīvot īstus tautas svētkus. Saldus novads šogad bija īpaši lepns par saviem amatiermākslas kolektīviem un to vadītājiem – kopumā uz svētkiem aizbrauca 640 dalībnieku, kuri pārstāvēja 31 kolektīvu! Vislabāk šo ievērojamo skaitu varēja ieraudzīt tieši svētku pirmajā dienā, kad uz Dziesmu un Deju svētku gājienu ieradās svētku dalībnieki, kas krāšņi un skanīgi pildīja Rīgas ielas

Saldus pilsētu kupli pārstāvēja Saldus novada p/a "Saldus TIKS centrs" kolektīvi - tautas deju ansamblis “Kursa”, kapela "Strops", vidējās paaudzes deju kopa “Bandava”, slāvu tautu ansamblis “Živica”, Saldus Tautas teātris, pūtēju orķestris "Saldus", tautas lietišķās mākslas studija "Saldus", folkloras kopa "Medainis" jauktais koris "Saldava" un sieviešu koris "Varavīksne". Saldus pilsētas kolektīvu skaitu kuplināja arī Saldus tehnikuma jauniešu deju kolektīvs “Rota” un Saldus Bērnu un jaunatnes centra aktīvie kolektīvi - jauniešu koris "Ameno" un jauniešu deju kolektīvs “Meduslāse”.

No Saldus novada pagastiem Rīgā ieradās lielākā mūsu kolektīvu daļa – 18 kolektīvi. Saldus pagastu pārstāvēja Druvas vidusskolas jauniešu deju kolektīvs “Puzurs”, kā arī Druvas kultūras nama kolektīvi -  vidējās paaudzes deju kolektīvs “Druva”, senioru deju kolektīvs “Druvas seniori - I” un “Druvas seniori - II”, Druvas amatnieku centrs, folkloras kopa "Zemturi" un vokālā grupa "Druvas tonis". Trīs kolektīvus uz svētkiem bija atvedis Kalnu kultūras nams - jauniešu deju kolektīvu “Jumis”, kapelu "Spēlmaņi" un sieviešu kori "Nīgrande". Divus kolektīvus uz svētkiem sagaidījām no Lutriņu un Novadnieku pagasta - Lutriņu pagasta kluba jauniešu deju kolektīvu “Vilks” un Lutriņu pagasta jaukto vokālo ansambli "Gamma", kā arī Novadnieku pagasta sieviešu senioru kori "Draudzība" un Novadnieku pagasta jauniešu deju kopu “Sadancis”. Jaunauces pagastu pārstāvēja vidējās paaudzes deju kopa, no Jaunlutriņu pagasta uz svētkiem brauca Jaunlutriņu teātris, savukārt Ezeres pagastu pārstāvēja  Ezeres kultūras nama sieviešu koris "Kaprīze". Pampāļu pagasts svētkos dižojās ar Pampāļu kultūras nama folkloras kopu "Pampāļi".

Saldus novada domes priekšsēdētājs Māris Zusts pauž lielu un sirsnīgu pateicību ikvienam, kas pārstāvēja Saldus novadu simtgades Dziesmu un Deju svētkos. Īpašs paldies amatiermākslas kolektīvu vadītājiem, kuri katru savu kolektīvu dalībnieku ir aicinājuši, sagatavojuši, ģērbuši un iedrošinājuši, lai pēc panākumiem skatēs, dotos uz Dziesmu un Deju svētkiem tik kuplā skaitā!

Saldus novada kolektīvus dažādās Rīgas vietās varējām redzēt katru svētku nedēļas dienu – teātra izrādēs Vērmanes dārzā un Dailes teātrī, vērienīgā koncertā Arēnā Rīga, koncertos Esplanādē un Vērmanes dārzā, koncertzālē “Lielā Ģilde”, dižojoties ar tautas tērpiem koncertzālē “Palladium”, dziedam Vecrīgas ielās un laukumos, Folkloras dienā Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā un, protams, nepieredzēti grandiozajos koncertos Daugavas stadionā un Mežaparka Lielajā estrādē.

Lai tas spēks, kuru jūtam caur mūsu tautas kultūras saknēm, spēcina arī ikdienā! Paldies ikvienam, kurš piedalījās svētku tapšanā! Īpašs paldies p/a “Saldus TIKS centrs” kolektīvam, Saldus novada pagastu pārvalžu vadītājiem un kultūras darba organizatoriem, kolektīvu vadītājiem un visiem tiem, kuru darbs ļāva Saldus novada vārdam izskanēt Latvijā un pasaulē.
 
Dina Neimeta
Sabiedrisko un starptautisko attiecību speciāliste

Foto galerijas pieejamas p/a "Saldus TIKS centrs" Facebook lapā un mājas lapas sadaļā "Jaunākie foto".

 
Foto: Reinis Oliņš
Foto: Reinis Oliņš
Foto: Reinis Oliņš
Foto: Reinis Oliņš
Saldus novada pašvaldība Striķu iela 3, Saldus, LV 3801, Tālrunis: + 371 63807280, Mob. 26582757, Fakss: + 371 63881100, E-pasts:
 
  • |
  • |
www.saldus.lv © Saldus novada dome, 2017
Jautā mēram
Jautā pašvaldībai

Deklarēt dzīvesvietu
< Novembris 2019 >
P
O
T
C
Pk
S
Sv
01
04
05
06
08
12
13
19
21
22
24
25
26
27
28
29


 

Saldus Novada Vēstis
2019. gada 5. aprīlis


 


Saldus novada pašvaldība Striķu iela 3, Saldus, LV 3801, Tālrunis: + 371 63807280, Mob. 26582757, Fakss: + 371 63881100, E-pasts:
 
  • |
  • |
www.saldus.lv © Saldus novada dome, 2017