Piektdiena,  22. novembris,  2019
 
Vārda dienas:   Aldis, Aldris, Alfons
Saldus novads - MEDUS PILIENS KURZEMĒ
 
Šobrīd
°C
bezvējš
 

Aizvadīts XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku atskaņu pasākums “Pateiksimies no visas sirds!”

19. jūlijs 2018, 17:29 2018 drukāt
Saldus novada domes priekšsēdētājs Māris Zusts skaistā 18. jūlija pēcpusdienā uz kopīgu svētku atskaņu pasākumu bija aicinājis ikvienu, kurš palīdzēja uz Dziesmu un deju svētkiem aizvest 31 Saldus novada kolektīvu.
 
“Saldus novads simtgades Dziesmu un Deju svētkos bija kupli pārstāvēts, un par to mums ir jāpateicas jums, klātesošie – pagastu pārvalžu vadītāji, kultūras darbinieki, darba grupa un, protams, kolektīvu vadītāji! Mēs varam tikai nojaust, cik daudz pašaizliedzīga darba katrs no kolektīvu vadītājiem ir ieguldījis, lai Saldus novada svētku dalībnieki varētu kvalitatīvi un ar lepnumu uzstāties uz dažādām skatuvēm svētku laikā! Paldies jums no visas sirds!” savā uzrunā teica Māris Zusts.

Sirsnīgā atmosfērā, kurai palīdzēja kapelas “Spēlmaņi” muzikālie sveicieni sanākušajiem, M. Zusts pasniedza Pateicības rakstus kolektīvu vadītājiem, pagastu pārvalžu un iestāžu vadītājiem, pagastu kultūras darba organizatoriem, darba grupai un pašvaldības policijai.

Īpaši emocionāli bija mirkļi, kuros sanākušie varēja iepazīties ar kolektīvu vadītāju pēcsvētku emocijām, kurās viņi labprāt dalījās. Lūk, dažas no tām:
"Vārdos neizsakāms prieks, ka ''Bandava'' bija mūsu valsts labāko deju kolektīvu vidū, kam bija iespēja izdejot  un izjust pilnu dejotāju emociju gammu gan programmā ''Vēl simts gadu dejai'', gan programmā ''Māras zeme''! Tas prasīja vairāk pacietības, vairāk darba un ļoti lielu ticību , ka mēs to varam! Mums izdevās! Paldies maniem dejotājiem!
Gandarījums un milzīga pieredze esot virsvadītāju  tribīnē Daugavas stadionā! Būt klāt šajos vēsturiskajos mirkļos, kad no idejām, zīmējumiem un fantastiska komandas darba top unikālais deju lieluzvedums ''Māras zeme''- tas ir katra horeogrāfa sapnis, kurš man piepildījās mūsu valsts 100 gades svētkos!"
Santa Laurinoviča, Saldus deju apriņķa deju kolektīvu virsvadītāja, deju kolektīva ''Bandava'' mākslinieciskā vadītāja

“Grūti aprakstīt vārdos emocijas, kādas ieguvu šajos svētkos – vēl nedēļu staigāju tādā laimes sajūtā, ar smaidu un pārliecību, ka viss ir tik skaisti un labi. Sen nebiju lējusi tik daudz prieka asaras, skudriņas pa muguru skrēja gan mēģinājumos, gan koncertos. Gandarījums par katru kora dziedātāju, par kopības sajūtu, par prieku un būšanu uz viena viļņa.”
"Kaut varētu vienmēr tā stāvēt. Starp mirkli un mūžību" (R. Kaupers).”
Itana Lipšāne, kora Saldava diriģente

“Ir ārkārtīgi liels gandarījums par Noslēguma koncertu, par mūsu talantīgajiem cilvēkiem visās jomās, kuri spēj sniegt citiem tik daudz neaizmirstamu pārdzīvojumu un piedzīvojumu! Divas lietas, kas nāk prātā. Pirmā – uzreiz pēc koncerta saņemt no vienkārša cilvēka, kurš skatījies koncertu pie TV: “Paldies Dziesmu svētku dalībniekiem! Lielisks un ļoti emocionāls koncerts. Skudriņas un asaras klausoties!” Otrs – manu jauniešu stāsti pēc koncerta un arī mēģinājumiem: “Man asaras birst, es nevaru padziedāt, man tāds lepnums būt starp dziedātājiem”... un tad tāda aizdomāšanās, ka arī Tu esi devis daļiņu no sevis, lai to visu radītu. PALDIES Zaigai un Valdai par izcilu veikumu it visā!”
Diāna Demitere, kora “Ameno” diriģente
 
Draudzīgā noskaņā pēc svētku mirkļa pasākuma apmeklētāji vēl ilgi dalījās atmiņās un priekā par paveikto. Tā visi klātesošie uzzināja par Saldus novada Dziesmu un Deju svētku bērniņiem – dvīņiem, kuri piedzimuši uzreiz pēc svētku gājiena, kā arī par svētku vecmāmiņu, jo kādai no dalībniecēm svētku laikā piedzimis mazbērniņš! Tāpat neizpalika kuriozi no sadzīves, nedēļu dzīvojot kopā Rīgas 72. vidusskolā.

Vēlreiz sakām lielu PALDIES ikvienam, kura darbs un ieguldījums ļāva Saldus novada kolektīviem piedalīties Dziesmu un Deju svētkos! Pateicamies no visas sirds!

Foto: Andrejs Sergejevs
Informāciju sagatavojusi:
Sabiedrisko un starptautisko attiecību speciāliste
Dina Neimeta
Saldus novada pašvaldība Striķu iela 3, Saldus, LV 3801, Tālrunis: + 371 63807280, Mob. 26582757, Fakss: + 371 63881100, E-pasts:
 
  • |
  • |
www.saldus.lv © Saldus novada dome, 2017
Jautā mēram
Jautā pašvaldībai

Deklarēt dzīvesvietu
< Novembris 2019 >
P
O
T
C
Pk
S
Sv
01
04
05
06
08
12
13
19
21
22
24
25
26
27
28
29


 

Saldus Novada Vēstis
2019. gada 5. aprīlis


 


Saldus novada pašvaldība Striķu iela 3, Saldus, LV 3801, Tālrunis: + 371 63807280, Mob. 26582757, Fakss: + 371 63881100, E-pasts:
 
  • |
  • |
www.saldus.lv © Saldus novada dome, 2017